Apie užpildą
Nugeležinimo filtro užpildas M dox 80 yra Pyrolox, užpildo nuo geležies ir mangano, pakaitalas. Tai yra natūraliai gamtoje išgaunama rūda, granuliuota vandens filtravimo terpė, naudojama šalinti iš vandens perteklinę geležį, manganą, vandenilio sulfidą.
Veikimo principas
Vykstant natūraliai cheminei reakcijai, filtravimo terpė padeda išfiltruoti iš vandens nepageidaujamus elementus, kurie teršia buitinę techniką ir padaro vandenį švarų bei tinkamą vartojimui! Šis užpildas veikia oksiduodamas geležį, manganą ir vandenilio sulfidą. Kai išvardytos medžiagos tampa oksiduotos, tuomet jos būna “įkalintos” užpildo terpėje ir nebeprateka i tiekiamą vandenį. Filtro užpildui užsiteršus, visos sukauptos medžiagos būna pašalinamos į kanalizaciją filtro atsiplovimo metu.
Eksploatavimas
Svarbu, kad įvadinis slėgis nebūtų žemas (rekomenduojamas ne mažesnis kaip 2,2 bar.), kad nugeležinimo filtro užpildas M dox 80 būtų tinkamai “atplaunamas”. Esant blogam slėgiui filtravimo terpė gali gerai neatsiplauti ir neišvalyti numatytų vandens kiekių. Taip pat svarbu paminėti, jog M dox 80 užpildas nuo geležies ir mangano yra ganėtinai sunkus, lyginant su kitu užpildu “Birm“. Būtent todėl santykis tarp užpildo kiekio ir vandens filtro kolonos, į kurią bus pilamas užpildas, yra itin svarbus, nes M dox 80 filtravimo užpildas turi turėti erdvės “atsikedenti” kolonoje atsiplovimo metu. Teisingas užpildo kiekio ir filtravimo kolonos santykis leis užtikrinti patikimą ir ilgą eksploatacijos laiką.
Privalumai ir trūkumai
Didžiausias nugeležinimo filtro užpildo M dox 80 pliusas yra tas, jog jis veikia didesniame pH diapazone, lyginant su kitais nugeležinimo užpildais. Pavyzdžiui, “Birm” geležies šalinimo užpildas veikia ne tokiam plačiam pH diapazone, kaip M dox 80. Todėl, esant aukštesniam pH lygiui, M dox 80 veiks geriau nei kiti tos pačios paskirties užpildai. Šio užpildo minusas yra jo svoris. M dox 80 yra sunki filtravimo terpė, dėl šios priežasties atsiplovimo metu vandens nugeležinimo filtras sunaudoja daugiau vandens. Taip yra elementariai dėl to, nes sunkesnį užpildą yra sunkiau “atkedenti”, kad jis grįžtų į savo pradinę būsena, kai dar nebuvo prikaupęs perteklinių medžiagų iš atitekančio vandens. Taip pat sunkesnis užpildas reiškia sunkesnį techninį filtro aptarnavimą įvykus gedimui. Čia “Birm” įgauna pranašumą. Kadangi yra lengvesnis, jį yra paprasčiau “atkedenti”, sunaudojami vandens kiekiai atsiplovimo metu būna mažesni ir techninis aptarnavimas tampa paprastesnis.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.