Vandens filtrų be cheminės regeneracijos veikimas

Vandens filtrų be cheminės regeneracijos veikimas, apima tokius filtrus, kaip, pavyzdžiui, mechaninio valymo filtrai (AM tipo), oksiduojantys filtrai, šalinantys geležį (AGO tipo), adsorbciniai (anglies) filtrai (AA tipo).

Visų šių filtrų sandara yra panaši (žr. skyrių „Vandens filtro sandara“) ir turi vienodą veikimo algoritmą, kuris sudarytas iš žemiau aprašytų ciklų.

1. Vandens valymas (Service)

Vandens filtrų be cheminės regeneracijos veikimas 1

Vandens valymo ciklas. Nevalytas vanduo per padavimą patenka į filtrą, prateka pro filtruojančio užpilo sluoksnį ir išvalytas pro apatinį skirstytuvą ir centrinį vamzdį patenka į išleidimo (valyto vandens) liniją.

Ciklo trukmė priklauso nuo vandens taršos lygio ir filtravimo užpildo rūšies, tačiau šis ciklas nesitęsia ilgiau kaip 6 – 7 dienas.

2. Atbulinis praplovimas (Backwash)

Vandens filtro darbas backwash metu

Vandens filtrų be cheminės regeneracijos veikimas priklauso nuo intensyvus filtravimo terpės valymo. Šio ciklo pagrindinis tikslas yra atkurti filtravimo savybes, kurios buvo prieš filtrui užsiteršiant, todėl šie filtrus dažnai vadina „vandens filtrai su atbulinio atsiplovimo funkcija“. Nevalytas vanduo, įtekėjęs per įėjimo vietą, leidžiasi pro vertikalų vamzdį ir per apatinį skirstytuvą pradeda kedenti užpildą priešinga kryptimi. Tokiu būdu “nešvarumai” būna atkedenti nuo užpildo, kurie patenka į kanalizacijos ertmę. Šiuo metu nevalytas vanduo gali patekti į vamzdyną, nes atsiplovimo metu filtras atidaro apėjimo liniją priešgaisriniais sumetimais.

 

Trukmė – 5-20 minučių.

3. Spartusis plovimas (Rapid rinse)

Vandens filtrų be cheminės regeneracijos veikimas 3

Plovimas vyksta ta pačia kryptimi kaip ir vandens valymo ciklo metu, tačiau vanduo išteka ne per vertikalų vamzdį iš apačios, o per patį viršų. Tokiu būdu užpildas yra spaudžiamas, jog filtravimo metu nepratekėtų nešvarus vanduo. Atitekėjęs vanduo per vertikalų vamzdį yra išmetamas į kanalizaciją. Šis plovimas kartais vadinamas „suspaudimo“ plovimu. Vanduo gali patekti į filtro išėjimo angą dėl priešgaisrinių sumetimų, kad name liktų vanduo. Todėl  nerekomenduojama naudoti  vandens filtro atsiplovimo metu.

Trukmė – 5-10 minučių.

 
 
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top