Vandens filtrai namui nuo .
Kokie yra vandens filtrų tipai namui?
Vandens filtrai namui yra neatsiejama naujo būsto prekė žmonėms, kurie nori nepriekaištingos kokybės vandens. Renkantis tinkamą vandens filtravimo sistemą savo būstui (namui, butui, kotedžui, daugiabučiam namui arba visai gyvenvietei), būtina atsižvelgti į tai, kad vanduo gali būti naudojamas įvairiais tikslais. Nuo ūkinės veiklos iki gėrimo ir maisto gamybos. Optimali vandens kokybė yra reikalinga kiekvienam konkrečiam pritaikymo atvejui. Ji gali būti pasiekiama naudojant atitinkamas vandens filtravimo sistemas. Šios sistemos paprastai skirstomos į dvi pagrindines kategorijas:
1. Sistemas, kurios yra montuojamos vandens įvado vietoje
Kitaip tariant, tai vieta, kur vanduo patenka į jūsų būstą. Šios sistemos skirtos ūkiniams ir buitiniams poreikiams. Pavyzdžiui, šildymo sistemoms, karšto vandens ruošimui (dujiniams katilams, oras-vanduo sistemoms ir t.t), kranams, maišytuvams, dušo kabinoms, skalbimo mašinoms, indaplovėms, oro drėkintuvams bei visam santechniniam vamzdynui. Tokios filtravimo sistemos vadinasi vandens minkštinimo filtrai arba vandens nugeležinimo filtrai. Vanduo iš šių sistemų dažniausiai tinkamas ir vartojimui, jeigu vandens tiekėjas yra Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Palangos, Alytaus, Marijampolės bei kitų tiekėjų, kurių tiekiamas vanduo ir jo cheminė sudėtis atitiko maksimaliai leistinas higienos normas ribas. Tačiau ar vanduo atitinka reikalavimus dėl kokybės iš individualiai įrengtų gręžinių ar šachtinių šulinių, reiktų išsitirti papildomai. Tai galima pasitikrinti atlikus vandens tyrimą, kurį mes padarome nemokamai arba vandenį galite išsitirti bet kurioje nepriklausomoje vandens tyrimų laboratorijoje.
2. Sistemas, kurios yra montuojamos konkrečioje vandens naudojimo vietoje, pavyzdžiui, virtuvėje
Statant virtuvėje geriamo vandens sistema dažniausiai yra montuojame virtuvinėje spintelėje po kriaukle. Stalviršyje būna išgręžta skylė filtruoto vandens kraneliui arba vietoj standartinio vandens maišytuvo, gali būti sumontuotas trieigis kranas, kuris tieks šiltą, šaltą ir filtruotą vandenį. Po kriaukle statomam filtrui yra reikalinga elektros instaliacija (rozetė), prisijungimas prie nuotekų (dažniausiai prisijungia prie kriauklės vandens nubėgimo vamzdžio (sifono). Taip pat reikalingas prijungimas prie ateinančio šalto vandens. Tam būna įmontuojamas trišakis, kurio viena atšaka nueina į geriamo vandens filtrą. Tokios sistemos dar yra vadinamos atbulinio osmoso sistemomis. Jos užtikrina, kad jūsų vanduo būtų švarus, saugus ir pasižymėtų puikiu skoniu! Plačiau apie atbulinio osmoso reiškinį galite skaityti čia.
Vandens filtrai namui
Kokie yra pasirinkimo iššūkiai ir sprendimai?
Vandens išvalymo reikalavimai skiriasi, priklausomai nuo to, kaip vanduo bus naudojamas. Neatsižvelgiant į tikslą, užtikrint tinkamą vandens kokybę nėra paprasta. Tinkamai neįvertinus, kam bus naudojamas vanduo, jis gali tapti netinkamu vartoti arba jį teks naudoti tik ūkio tikslais. Jei renkantis vandens filtrą neįvertinsite, kad kartais vasarą norėsite prisileisti baseiną ar kubilą filtruotu vandeniu, name galite turėti prastą vandenį, nes visas paruoštas švarus vanduo gali būti išbėgęs į baseiną (apie vandens filtrų darbo principą informaciją rasite ČIA). Filtruotas vanduo name vėl bėgs tik filtrui atlikus regeneraciją, o tai dažniausiai įvyksta automatiškai nakties metu. Regeneraciją galima atlikti ir priverstinai, paspaudus tinkamus filtro mygtukus, bet iš patirties galime teigti, jog žmones, susipažinę su vandens filtro darbo principu tokių problemų neturi.
Vandens filtrai namui dažniausiai statomi tiek esant įvestam miesto vandentiekiui, tiek gręžinio ar šulnio vandeniui.
Miesto vanduo
Miesto vandentiekiu atitekėjęs vanduo dažniausiai jau būna apdorotas miesto valymo įrenginiuose, kurie šalina geležį, tačiau kai kurių regionų vanduo net ir iš centralizuoto tiekėjo, vandens kokybiniai rodikliai nebūna aukščiausios kokybės, nors ir neviršija maksimaliai leistinų hig. normų reikalavimų. Dėl apdorojimo valymo įrengimuose centralizuotas vanduo gali būti chloruotas, tačiau įprastai Lietuvoje to nepasitaiko. Taip pat kartu su vandeniu gali atitekėti ir geležies rūdys, nes neretai, dar vis vanduo atiteka senais vamzdynais. Todėl turint tokio tipo vandenį įprastai užtenka kompaktiško vandens filtro, kuris šalintu kalkes ir mechaninio filtro su kasete, kurie rinktų rūdis.
Gręžinio vanduo
Gręžinio vanduo dažnu atveju būna geležingas, turi mangano, amonio bei yra kalkėtas. Kad pašalinti geležį, reikia nustatyti, kokios rūšies geležis tai yra. Yra galimi du variantai:
Pirmas – standartinis ir daug metų naudojamas vandens filtravimo būdas name – dviejų kolonų nugeležinimo filtrą, kuris šalina iš vandens geležį, manganą, prastą kvapą (supuvusio kiaušinio) bei mechanines priemaišas. Tačiau esant didesniam organikos kiekiui (permanganato indeksui), filtras neveiks ilgai arba iš viso gali neveikti. Jo viduj esantis užpildas apsineša nuo organinių medžiagų, ko rezultate filtro užpildas gerai neatsiplauna regeneracijos metu.
Antras – mūsų įmonės siūlomas nugeležinimo ir minkštinimo filtras. Šis filtras yra brangesnis už paprastą nugeležinimo filtra, tačiau jis šalina ne tik geležį, manganą, amonį, organiką, bet ir kalkes. Todėl paskaičiavus, kiek kainuotų įsirengti nugeležinimo ir minkštinimo filtrus atskirai, šis variantas tampa patrauklesnis. Šis filtras turi vienintelį minusą, lyginant su nugeležinimo filtru. Jis nešalina sieros vandenilio kvapo. Dėl to reiktų statyti atskirą filtro korpusą, kuris tvirtinasi ant sienos. Į korpusą dedamas prasto kvapo šalinimo elementas – KDF kasetė.
Jei gręžinio vandenyje nėra geležies, didelio mangano ar organinių priemaišų kiekių, jums užteks ir paprasto minkštinimo filtro kalkių šalinimui.
Šulinio vanduo
Paskutinis vandens šaltinis name yra šulinio vanduo. Didelėje Lietuvos dalyje šulinio vanduo iš pirmo vaizdo atrodo geras – bespalvis, bekvapis ir gero skonio. Tačiau ištyrus tokį vandenį dažnu atveju paaiškėja, jog jame yra nitritų ar nitratų, kurių vaikams iki 18 metų ir nėščiosioms moterims negali būti vandenyje išvis. Taip pat tokiame vandenyje gali būti kalkių, organinių priemaišų, patekusių iš paviršinio vandens arba bakterijų. Sprendimo būdas kalkėms šalinti yra minkštinimo filtrai. Jie pašalina vandens kietumą (kalkes). Jei vandenyje yra kitų medžiagų, filtrą galima papildyti atitinkamais skirtingai vandens filtrų užpildais, kurių reikiamas kiekis priklauso nuo vandens užterštumo. Anijonitas filtrams išsprendžia problemas, susijusias su organika vandenyje. Jei vanduo yra chemiškai užterštas minkštinimo filtras nepadės. Tokiu atveju bus reikalingas atbulinis osmosas vandens naudojimo vietoje, kuris pilnai išvalys vandenį ir pavers jį švarų, saugų bei skanų vartojimui.
Kiekvienas atvejis yra unikalus, todėl galutinė sistemos konfigūracija turėtų būti pritaikyta jūsų konkrečioms sąlygoms ir reikalavimams. Mūsų įmonė siūlo platų produktų asortimentą, kuris leidžia lanksčiai spręsti kiekvieno kliento problemas.
Vandens filtrai namui
Šiuo metu egzistuoja įvairios technologijos, padedančios spręsti skirtingas vandens kokybės problemas. Šių technologijų dažniausias apibūdinimas yra terminas “vandens filtras“. Filtrai skirstomi pagal jų taikymo sritį, t.y. pagal tai, kokias konkrečias vandens problemas jie sprendžia. Kiekvienas filtras gali skirtis savo veikimo principu ir konstrukcija. Vandens valymo procesai, kuriems šie įrengimai gali būti naudingi, apima:
Vandens minkštinimo filtrai namui
Vandens minkštinimo filtrai yra būtini įrengimai tiems, kas nori kovoti su kietu vandeniu. Filtrai šalina iš atitekančio vandens kietumo elementus (kalcį ir magnį). Būtent dėl jų pradeda kištis vandentiekio vamzdynas ir buitinės paskirties prietaisuose gali pradėti kauptis apnašos. Šiose sistemose vyksta jonų mainų procesas, kurio metu kietumo jonai pakeičiami natrio arba kalio jonais. Minkštintas vanduo yra švelnus odai, drabužiams ir naudingas buitinei įrangai. Neleisdami susidaryti apnašoms, vandens minkštinimo filtrai padidina prietaisų, tokių kaip vandens šildytuvai, indaplovės, skalbimo mašinos efektyvumą ir ilgaamžiškumą. Idealiai tinka tiek gyvenamiesiems, tiek komerciniams poreikiams. Vandens minkštinimo filtrai yra patikimas sprendimas vandens kokybei gerinti, priežiūros išlaidoms mažinti ir bendram vandens naudojimo komfortui didinti.
Kasetiniai vandens filtrai namui
kasetiniai mechaniniai vandens filtrai namui yra svarbūs vandens filtravimo sistemų komponentai, užtikrinantys vandens švarumą ir saugumą jūsų būste! Šie filtrai, skirti naudoti tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse objektuose, veiksmingai pašalina priemaišas, teršalus ir nepageidaujamas daleles, todėl gaunamas švarus ir puikaus skonio vanduo. Vandens kasetiniai filtrai gali būti įvairių tipų. Pavyzdžiui, nuosėdų filtrai, kurie pašalina nešvarumus ir rūdis, atsirandančias vandeniui atitekėjus senu vamzdynu. Anglies filtrai, kurie sumažina chloro, pesticidų ir organinių cheminių medžiagų kiekį bei pagerina vandens skonines savybes. Atbulinio osmoso (geriamo vandens sistemų) filtrai, mineralizatoriai ir jonizatoriai. KDF technologijos filtrai, kurie šalina iš vandens nemalonų sieros vandenilio (supuvusio kiaušinio) kvapą. Nesvarbu, ar norite pagerinti geriamojo vandens kokybę, ar apsaugoti prietaisus nuo nuosėdų, kasetiniai mechaniniai vandens filtrai yra patikimas ir veiksmingas sprendimas
Vandens nugeležinimo filtrai namui
Vandens nugeležinimo filtrai veikia oksidavimo oro deguonimi metodu, kuris yra tradicinis, jau daug dešimtmečių naudojamas metodas. Kadangi geležies oksidacijos reakcijai reikia daug laiko, oksidacijai naudojant tik orą reikia atskirų rezervuarų, kuriuose galima būtų užtikrinti reikiamą kontakto laiką, tarp atitekančio vamzdynu vandens ir oro. Tai pats seniausias būdas, kuris yra naudojamas tiek stambiose miestų sistemose, tiek privačiame bei gamybos sektoriuose. Kadangi tai yra seniausias vandens nugeležinimo būdas, jis turi trūkumų. Trūkumas yra tas, jog šis geležies šalinimo metodas mažai padeda kovojant su organine geležimi. Pasitelkiant naujausias technologijas, mūsų įmonė siūlo inovatyvų sprendimo būdą, kuris padeda išspręsti problemas su organine ir paprasta geležim. Vandens nugeležinimo filtrai, kurie valo organinę ir neorganinę geležį, yra čia.
Anglies filtrai namui
Aktyvioji anglis yra naudojama vandens valymui ir pagerinimui, šalinant liekamąjį chlorą, dujas ir organinius junginius dėl jos absorbcinės gebos. Tačiau aktyviosios anglies užpildą reikia reguliariai keisti, kad išvengtumėte nešvarumų prasiskverbimo į vandens sistemą.