Prastas ir nemalonus vandens kvapas iš čiaupo

Prastas ir nemalonus vandens kvapas namuose
Prastas ir nemalonus vandens kvapas būste

Vanduo yra būtinas kasdieniam mūsų gyvenimui, tačiau kartais, iš pirmo žvilgsnio visiškai švarus vanduo, gali turėti nemalonų kvapą. Blogas vandens kvapas gali sukelti susirūpinimą dėl jo kokybės ir saugumo. Prastas ir nemalonus vandens kvapas gali kilti iš įvairių šaltinių, dažniausiai blogą kvapą turi gręžinio vanduo, bet nepaisant šaltinio, smirdantis vanduo signalizuoja, jog yra tam tikrų problemų, kurias reikia spręsti. Šiame straipsnyje aptariamos dažniausiai pasitaikančios priežastys, kodėl smirda vanduo, ir pateikiami sprendimai, ką daryti, kad būtų užtikrintas švarus ir bekvapis vanduo visoms jūsų reikmėms.

Pirmas dalykas, ką reikia padaryti, norint išspręsti problemą, susijusią su prastu ir nemaloniu vandens kvapu, yra nustatyti, kuris vanduo smirda (šaltas ar karštas). Jeigu smirda tik karštas vanduo, o šaltas yra bekvapis, reiškiasi problema yra susijusi su karšto vandens ruošimo įrenginiais.


Kodėl smirda karštas vanduo:

1. Per žema boilerio temperatūra.

Dažnu atveju boileriai būna didelės talpos, todėl palaikyti aukštą vandens temperatūrą juose reikalauja nemažų eksploatacinių kaštų. Dėl to, žmonės sumažina karšto vandens temperatūra. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo geras ir logiškas sprendimas norint sutaupyti. Bet toks sprendimas turi minusą. Sumažėjusi vandens temperatūra tampa palanki terpė veistis bakterijoms, nes jos paprasčiausiai nežūsta nuo karščio. Joms pradėjus veistis boileryje atsiranda prastas ir nemalonus vandens kvapas karštame vandenyje.

Sprendimas: palaikyti aukštesnę boilerio temperatūrą, jog bakterijos žūtų ir neturėtų galimybės pradėti veistis.

2. Anodas

Nuo laiko susidėvėjęs ir pradėjęs irti boilerio viduje esantis tirpstantis anodo strypas gali sukelti ne tik prastą ir nemalonų vandens kvapą, bet ir pradėti dažyti vandenį gelsva spalva. Anodas elektrochemine prasme yra aktyvesnis už plieninę boilerio sienelę, todėl pats aktyviai reaguoja, o reaguodamas tirpsta ir susidėvi, kad apsaugotų šildymo prietaiso sieneles nuo korozijos.

Sprendimas: tirpstantį anodo strypą išpjauti arba įsigyti naują šildymo prietaisą, kuris būtų iš nerūdijančio plieno ir be tirpstančio anodo.

Jeigu smirda tiek karštas, tiek šaltas vanduo, reiškiasi problema yra susijusi su jau atitekančiu (šaltuvandeniu.

Kodėl smirda šaltas vanduo:

1. Supuvusio kiaušinio kvapas (sieros vandenilis)

Priežastis: Dažniausia supuvusio kiaušinio kvapo vandenyje priežastis yra vandenilio sulfido dujos. Šias dujas gamina sieros bakterijos, kurios klesti aplinkoje, kurioje mažai deguonies, pavyzdžiui, gręžiniuose. Taip pat jos gali susidaryti dėl cheminių reakcijų vandens šildytuvuose. Dėl vandenilio sulfido vanduo įgauna aiškų, nemalonų kvapą ir gali sukelti vandentiekio medžiagų koroziją.

Sprendimas: įsirengti KDF technologijos filtrus, kurie šalina sieros vandenilio kvapą. Vandenyje esant ne tik prastam kvapui, bet ir labai dideliam geležies kiekiui, galima statyti nugeležinimo filtrus, kurie ne tik pašalins perteklinę geležį iš vandens, bet taip panaikins prastą supuvusių kiaušinių kvapą.

2. Metalo kvapas

Priežastis: pertekliniai kiekiai geležies gali sukelti metalo kvapą vandenyje. Dažnu atveju dideli geležies kiekiai yra aptinkami gręžinio arba šulinio vandenyje.

Sprendimas: Įsirengti vandens geležies šalinimo filtrus. Šie filtrai ne tik pašalina geležį, bet ir geležies kvapą ir kitus teršalus, kurie gali sukelti vandens spalvos ar skonio problemų.

3. Chloro kvapas

Priežastis: Chloro kvapas vandenyje paprastai atsiranda dėl dezinfekavimo proceso, kai yra ruošiamas centralizuotas miesto vanduo. Didelis chloro kiekis gali būti ypač juntamas, jei gyvenate netoli vandens valymo įrenginių.

Sprendimas: Aktyvuotos anglies filtrai puikiai pašalina chlorą iš geriamojo vandens, pagerindami jo skonį ir kvapą. Norint ne tik pašalinti kvapą, bet ir turėti puikios kokybės geriamą vandenį, galima įrengti atvirkštinio osmoso sistemas, kurios valo nuo 93% visų vandenyje esančių teršalų, o filtravimo pabaigoje prisotina vandenį mineralais.


Sprendžiant prasto ir nemalonus vandens kvapo namuose problemas reikia suprasti konkrečias priežastis, kurios padės pasirinkti tinkamus sprendimo būdus. Yra daugybė sprendimų, kaip užtikrinti, kad vanduo būtų bekvapis – nuo paprastų aktyvintos anglies filtrų ar kasetinių KDF filtrų, iki pažangių geležies šalinimo filtrų ar osmosinių sistemų. Profesionalios konsultacijos ir reguliarūs vandens tyrimai gali padėti išsaugoti vandens kokybę ir nedelsiant spręsti kylančias problemas.

Iškilo klausimų? Susisiekite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
lt_LTLietuvių kalba
Scroll to Top