Vandens filtrų aptarnavimas

Vandens filtrų aptarnavimas

Vandens filtrų aptarnavimas yra itin svarbu, norint užtikrinti saugų ir švarų geriamąjį vandenį namuose ar darbo vietoje. Reguliarūs šių filtrų aptarnavimai padeda išvengti teršalų kaupimosi, prailgina filtravimo sistemos tarnavimo laiką ir užtikrina aukščiausią įmanomą vandens kokybę. Tinkamai neprižiūrimi vandens filtrai gali užsikišti, o tai turės įtakos jų efektyvumui ir našumui. Dėl to vandens kokybė gali pastebimai suprastėti. Reguliariai valydami, tikrindami ir prireikus keisdami vandens filtravimo sistemos sudedamąsias dalis, galite užtikrinti tiekiamo vandens kokybę ir apsaugoti nuo jos priklausančių buitinius prietaisus. Taigi, kaip reikia prižiūrėti skirtingo tipo vandens filtravimo sistemas?

Vandens minkštinimo filtrai:

Vandens minkštinimo filtrai yra patikimas sprendimas vandens kokybei gerinti, priežiūros išlaidoms mažinti ir bendram vandens naudojimo komfortui didinti. Neleisdami susidaryti apnašoms, vandens minkštinimo įrenginiai padidina prietaisų, tokių kaip vandens šildytuvai, indaplovės, skalbimo mašinos efektyvumą ir ilgaamžiškumą, todėl norint užtikrinti gerą ir efektyvų filtrų veikimą, jiems reikalingi aptarnavimai. Daugelis rekomenduoja atlikinėti minkštinimo filtrų aptarnavimą kartą į metus, tačiau toks dažnas intervalas yra tiesiog paprasčiausias bandymas “pasipinigauti” iš savo jau esamų klientų. Jeigu perkant vandens minkštinimo filtrus pasirinkote kokybiško gamintojo produktą, jis tikrai nereikalaus metinio aptarnavimo. Metinio aptarnavimo reikia dviem atvejais:

  1. Jei filtras yra nekokybiško gamintojo (kiniškas)
  2. Jei jums labai patiko įmonės, iš kurios įsigijote filtrus, komunikacija ir norite su jais bent kartą į metus susisiekti.

Visais kitais atvejais, kokybiški vandens minkštinimo filtrai nereikalaus kasmetinio aptarnavimo. Idealiausia yra atlikti aptarnavimus kartą į 2-3 metus. O jei nenorite jų atlikti ir kas 2-3 metus, galima tai daryti tik tuomet, kuomet pasijaučia vandens kokybės suprastėjimas. Vandens minkštinimo filtro gedimą yra labai lengva pastebėti, nes apnašos ant buitinių prietaisų (arbatinuko, maišytuvų, įvairių paviršių) labai greit pasimatys vos tik filtras nustos veikęs.  Kokybiškus vandens filtrus yra paprasta remontuoti net po daugelio metų neatlikus jiems jokių aptarnavimų, dėl naudojamų aukštos kokybės detalių. Priešingu atveju, kinišką valdymo vožtuvą tvarkyti po kelių metų (net jei ir jam buvo atliktas vandens filtrų aptarnavimas) yra sudėtinga dėl nekokybiškos plastmasės. Su laiku ji sukietėja, todėl norint kažką tvarkyti, dažnu atveju vožtuvas tiesiog sulūžta.

Vandens nugeležinimo filtrai:

Vandens nugeležinimo filtrai veikia oksidavimo oro deguonimi metodu. Šios sistemos dažniausiai sutinkama kombinacija yra dvi atskiros kolonos. Tokio tipo vandens nugeležinimo filtrai su laiku neišvengiamai pradės kištis. Profilaktikos intervalai tokio tipo filtrui priklausys nuo esamos geležies kiekio vandenyje bei sunaudojamų vandens kiekių. Dažnu atveju yra siūloma vandens filtrų aptarnavimus atlikinėti kartą į metus, tačiau šis laikotarpis yra labai individualus. Tokie patys nugeležinimo filtrai gali stovėti ten, kur geležies koncentracija viršija leistinas normas 8x kartus, bet taip pat gali stovėti ir ten, kur normos yra viršijamos, pavyzdžiui, 20x kartų. Todėl savaime suprantama, jog ir vandens filtrų aptarnavimo laikotarpis turi būti skirtingas. Paprasčiausia atlikinėti aptarnavimus yra tada, kai yra juntamas vandens kokybės suprastėjimas arba pastebėjote sumažėjusį vandens slėgį savo būste.

Valymas:

Valant vandens nugeležinimo filtrus reikia nuimti filtro vožtuvą, jį išsiardyti ir išvalyti visas jo detales. Taip pat reikia atsisukti oksidacinę talpą, ją išplauti, patikrinti automatinius nuorintojus, oro įvedimo mazgus ir t.t. Trumpai tariant – nėra skirtumo ar filtras bus stipriai užsinešęs, ar ne. Vis tiek reikės ardyti ir valyti tuos pačius taškus, nepaisant kaip stipriai ar silpnai sistema bus užsinešusi nuo geležies nuosėdų. Taip yra dėl to, nes vandens filtravimo procesas vyksta viduje ir visko neišardžius tiesiog neįmanoma pastebėti, ties kuria vieta nugeležinimo filtras gali būti pasikišęs. Todėl daryti vandens filtrų aptarnavimą kartą į metus finansiškai neapsimoka, nes nepaisant jo užsiteršimo lygio, laikas, kurio reikės jo išvalymui, bus beveik toks pat.

Tačiau čia galioja lygiai ta pati taisyklė, kaip ir su vandens minkštinimo filtru. Jei nugeležinimo filtro vožtuvas yra kokybiškas, tuomet galima atlikti vandens filtrų aptarnavimą tik tada, kai prasideda tam tikros problemos. Jei geležies šalinimo filtras turi prasto gamintojo valdymo vožtuvą, geriausia jam atlikti aptarnavimus kas 1 – 2 metus, nes po ilgesnio laiko didėja tikimybė, jog aptarnavimo metu valdymo vožtuvas paprasčiausiai sulūš dėl jo prastos kokybės.

Atbulinio osmoso filtrai:

Šiuolaikinės atbulinio osmoso (RO) sistemos yra pažangiausias vandens filtravimo sprendimas, skirtas aukščiausios kokybės geriamajam vandeniui išgauti. Naudojant pusiau pralaidžią membraną, šios sistemos veiksmingai pašalina įvairius teršalus, įskaitant vandenyje ištirpusias druskas, bakterijas, virusus ir chemines medžiagas. Kad išlaikyti tokį pat aukštą filtravimo lygmenį eksploataciniu laikotarpiu, atbulinio osmoso sistemas reikia prižiūrėti  ir atlikti jai aptarnavimus. Rekomenduojama keisti pirmines mechaninio valymo kasetes kas 6 mėnesius, o mineralizatorius ir papildomus pakopinius filtrus – kartą į metus. Pagrindinės membranos keitimo intervalas priklausys nuo to, kaip bus prižiūrimos kasetės prieš ją. Dažniausiai pagrindinę membraną reikia keisti kartą į 4 metus, bet tiksliausiai tai būtų galima pasakyt ištyrus vandenį, kurį tiekia geriamo vandens sistema. Išvalyto vandens kokybės tyrimas aiškiai parodys ar jau laikas keisti membraną.

Kasetiniai vandens filtrai:

Kasetiniai mechaniniai vandens filtrai yra, ko gero, labiausiai paplitę filtravimo elementai, užtikrinantys vandens švarumą ir saugumą jūsų būste. Šie filtrai gali atilikti daug skirtingų funkcijų, o tai reiškia, jog ir reikiamas vandens filtrų aptarnavimas bus skirtingas.

Pavyzdžiui, mechaniniai filtrai pašalina mechanines priemaišas, rūdis, atsirandančias vandeniui atitekėjus senu vamzdynu. Jie dažniausiai statosi į permatomus vandens filtrų korpusus, todėl juos keisti reikia tuomet, kai kasetė vizualiai matosi užsinešusi.

Anglies filtrai sumažina chloro, pesticidų ir organinių cheminių medžiagų kiekį bei pagerina vandens skonines savybes. Tokius filtrus galima profilaktiškai keisti kas pusmetį arba nuolatos darytis vandens tyrimus ir taip išsiaiškinti, po kiek laiko kasetė pasidaro nebeefektyvi. Kasetės eksploatacinis laikotarpis priklauso tiek nuo jos pačios gamintojo, tiek nuo jos dydžio, tiek nuo esamo vandens užterštumo.

KDF technologijos filtrai šalina iš vandens nemalonų sieros vandenilio (supuvusio kiaušinio) kvapą. Jas reikia keisti tuomet, kai jau pajaučiate, jog vandenyje vėl pradeda atsirasti nemalonus kvapas.

Apibendrinimas:

Taigi, reikiamas vandens filtrų aptarnavimas priklauso nuo įsigyto filtro kokybės, vandens užterštumo lygio ir naudojimo intensyvumo. Paprastai kokybiškus vandens filtrus reikia tikrinti ir prižiūrėti rečiau – kartą per 2–3 metus arba tik tada, kai pastebimos problemos, tokios kaip sumažėjęs vandens slėgis ar pablogėjusi vandens kokybė. Prastesnių gamintojų vandens filtrus reiktų prižiūrėti kiek atidžiau, kad išvengti galimų lūžimų tvarkymo metu. Tačiau kai kuriuos filtrus, pvz., atbulinio osmoso sistemas, rekomenduojama aptarnauti dažniau, keičiant tik tam tikras dalis kas 6 mėnesius ar kartą per metus, kad būtų užtikrintas optimalus veikimas ir aukšta vandens kokybė. Jei dar tik domitės, kaip reiktų prižiūrėti būsimą vandens filtrą, bet nežinote, kaip jį išsirinkti, jums padės straipsnis “Kaip išsirinkti vandens filtrą?”.

Jei norite atlikti vandens filtrų aptarnavimą, užpildykite šią formą:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
lt_LTLietuvių kalba
Scroll to Top