Vandens filtravimo užpildas "Birm"

Filtravimo užpildo BIRM naudojimas – efektyvus ir nebrangus ištirpusios geležies (žr. skyrių „Geležis vandenyje“) šalinimas iš įtekančio vandens.

BIRM veikia kaip netirpus katalizatorius, greitinantis ištirpusio vandenyje deguonies reakciją su vandenyje esančia dvivalentę geležimi. Ištirpusios dvivalentės geležies yra gruntiniuose vandenyse, todėl mechaniškai ji nesifiltruoja. BIRM, veikdamas kaip katalizatorius, oksiduoja dvivalentę geležį iki trivalentės. Susidaro netirpios geležies hidroksido dalelytės (rūdys), kurios lengvai sulaikomos filtravimo terpėje (taip pat žr. skyrių „Geležies šalinimo būdai. Katalizinis oksidavimas“).

Dėl fizinių BIRM savybių ši filtravimo terpė yra gana efektyvi šalinant ištirpusią geležį, jeigu laikomasi tinkamų darbo režimų.

Iš BIRM užpildo atbulinio praplovimo metu lengva išvalyti sulaikytas medžiagas, todėl naudoti BIRM užpildą ekonomiškai apsimoka. Naudojant šį užpildą, nereikia specialios priežiūros, nenaudojama regeneracija cheminėmis medžiagomis, reikalingas tik reguliarus atbulinis praplovimas.

Prieš pradedant naudoti BIRM būtina atlikti cheminį vandens tyrimą, nes vanduo turi atitikti tam tikrus reikalavimus, kad filtravimo terpė veiktų efektyviai.

BIRM taip pat galima naudoti vandenyje ištirpusiam manganui šalinti. Tačiau tokiu atveju valomo vandens pH lygis turi būti 8.0-9.0. Jeigu kartu su manganu vandenyje yra ir geležies, pH lygis turi neviršyti 8.5. Esant didesniam pH lygiui vandenyje gali atsirasti koloidinės geležies, kurią labai sunkiu pašalinti. Kitos sąlygos, kurių reikia efektyviam filtravimo užpildo BIRM darbui užtikrinti, yra vienodos ir šalinant geležį, ir manganą.

Privalumai

• Filtravimo savybėms atstatyti (regeneruoti) reikia tik reguliaraus atbulinio praplovimo.

• Iš vandens pašalina iki 5 mg/l geležies.

• Pagamintas iš ilgaamžės medžiagos. Veikia esant plačiam temperatūros diapazonui.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top