Mechaninio valymo vandens filtrai

Mechaninis filtravimas naudojamas koloidinės geležies, aliuminio ir geležies silikatų bei kitų koloidinių nešvarumų skendinčioms dalelėms, stambių mikrofloros kolonijų, skendinčioms silicio dalelėms ir kitų mechaninių priemaišų šalinimui iš įtekančio vandens srauto. 

Stambios skendinčios dalelės šalinamos taip vadinamojo pirminio filtravimo metu (makrofiltravimas arba „stambusis“ valymas). Mechaninėms priemaišoms valyti tiekiant vandenį vartotojams, arba iškart po vandens paėmimo, magistraliniame vamzdyje įrengiamas išankstinis valymas – stambaus valymo filtrai. Filtravimo procesas gali vykti filtravimo medžiagos paviršiuje arba gilumoje. Priklausomai nuo to, skiriasi šių filtrų konstrukcija. Pavyzdžiui, sietinių filtrų filtravimo elementas yra metalinis tinklelis su skirtingo dydžio akutėmis, todėl filtravimas vyksta jo paviršiuje, o kasetiniuose vynioto arba porėtojo polipropileno filtruose naudojamas giluminio filtravimo principas. Filtruojant vandenį, ateinantį į vandens valymo liniją, stambiam valymui dėl sugebėjimo sugerti daugiau nešvarumų pirmenybė teikiama kasetiniams filtrams, lyginant su sietiniais(šalinamų dalelių dydis – 30 ir daugiau mikronų). 

Užpilamųjų mechaninių filtrų veikimo principas remiasi aukščiau nurodytų teršalų filtravimu per skirtingos struktūros, tankio, dydžio ir sąveikos su valomame vandenyje esančiais nešvarumais grūdėtų ir porėtų filtravimo medžiagų sluoksnį. Gali būti naudojamos vieno sluoksnio ir daugiasluoksnės filtravimo schemos. Filtrai efektyviai pašalina nurodytas iki 10 mikronų dydžio nešvarumų daleles, tokio filtravimo savikaina yra gana nedidelė, o darbo sąnaudos – minimalios. Įjungus minimalų konkrečiam valomam vandeniui automatinį praplovimo grįžtančio vandens srove režimą, filtro priežiūra yra minimali. Plovimo režimui nereikia cheminių reagentų, jis trunka trumpai. Regeneracinio plovimo dažnumą ir trukmę apskaičiuoja specialistai remdamiesi pradinio vandens parametrais ir naudojamos filtravimo apkrovos savybėmis.

Mechaniniai filtrai gali būt dviejų tipų:

  1. Statomi į filtrų korpusą ir eksplotuojant reiktų keisti korpuse esančia kasetę
  2. Automatiniai mechaniniai, kurie atsiplauna automatiškai
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top