Kaip išsirinkti vandens filtrą?

Kaip issirinkti vandens filtra

Kaip išsirinkti vandens filtrą? Daugeliui mintyse skamba ši mintis pamačius tai, jog vandens kokybė būste nėra patenkinama. Šiuolaikinėje vandens filtrų rinkoje yra gausu įvairiausių filtravimo produktų ir paslaugų, todėl išsirinkti patį tinkamiausią sau gali būti sudėtinga. Vandens filtrų pasirinkimas reikalauja daug specifinių žinių, kurių įprastai žmonės neturi. Tai gali privesti prie tokių klaidų, jog įsigyti vandens filtrai pilnai neišfiltruos vandens, reikalaus kasmetinio aptarnavimo, be kurio neveiks užtikrintai, o gal net ir visai nefiltruos vandens. Tam, kad išvengtumėte ne tik aukščiau išvardintų problemų, bet ir kitų galimų netikėtumų, arba juos kiek įmanoma sumažintumėte, prieš įsigydami vandens filtrą perskaitykite šį straipsnį. Taigi, kaip išsirinkti vandens filtrą? 

1. Išsitirkite vandenį PRIEŠ vandens filtro išsirinkimą

Visų pirma reikia pradėti nuo vandens tyrimo. Ištyrus vandenį bus galima sužinoti kiek ir kokių nepageidaujamų medžiagų yra jūsų vandenyje. Jei nežinote, kas yra vandenyje, kaip žinosite, ką reikia filtruoti iš jo? Vandens tyrimai padės suprasti, kokių filtrų jums reikia. Ar tai bus vandens minkštinimo filtrai, vandens nugeležinimo filtrai, atbulinio osmoso filtrai, o gal jums reikalingi tik kasetiniai vandens filtrai. 

Prieš atliekant vandens tyrimus būna ženklų, kurie gali atspindėti tam tikras vandens problemas. Baltos apnašos ant buitinės technikos prietaisų, tokių kaip, pavyzdžiui, arbatinukas, gali signalizuoti apie tai, jog vandenyje yra kalkių. Rusvos/gelsvos spalvos žymės voniose ar klozetuose reiškia geležies perteklius vandenyje. Prastas vandens kvapas, kuris primena supuvusio kiaušinio, identifikuoja sieros vandenilio perviršį. Taip pat yra medžiagų, kurių įprastai vartojant vandenį neįmanoma pastebėti. Todėl, net jei vanduo vizualiai atrodo visiškai švarus, realybėje gali būti kitaip. Pavyzdžiui, nitritai, nitratai ar amonis nepalieka jokių žymių ir jų neįmanoma pastebėti be išsamesnio vandens tyrimo, o jų vartojimas yra žalingas žmogaus organizmui. Visas šias problemas gali išspręsti vandens filtrai. Būtų logiška visas problemas išspręsti vienu kartu, pvz. sumontavus vandens filtrą nuo kalkių, palikti problemą su nitratų pertekliumi, nebūtų protingas sprendimas. Visų pirma reikia išsiaiškinti tikslius perteklinių elementų kiekius vandenyje. 

Kaip teisingai paimti vandens mėginį tyrimui? Jums reikės švaraus plastikinio butelio arba stiklainio. Geriausia pasirinktį tokią talpą, kurioje anksčiau nebuvo nieko apart vandens. Suradę tinkamą tarą vandens mėginiui, atsukite šalto vandens čiaupą (ne karšto, ne vidutinio – būtent šalto). Leiskite vandeniui bėgti 4-5minutes, jog tyrimams paimtas vanduo nebūtų užsistovėjęs. Jei vanduo yra iš naujai įrengto gręžinio, jį reikia drenuoti net pora savaičių. Jei iš naujo šulinio, jį reikia išpumpuoti bent vieną kartą. Įsitikinus, jog vanduo nėra užsistovėjęs, pripildykite jūsų pasirinktą talpą. Geriausias kiekis yra 1,5l – 5l. Tuomet uždarykite jį sandariu dangteliu ir pristatykite jį ten, kur tirsite. Paėmus vandens mėginį rekomenduojama iškart arba kiek įmanoma greičiau jį pristatyti į jūsų pasirinkta laboratoriją. Vandens tyrimus filtrų parinkimui galite atlikti ir pas mus!

2. Nuspręskite, kam naudosite filtruotą vandenį

Apgalvokite ar filtruotą vandenį naudosite tik prausimuisi bei kitoms buitinėms reikmėms, o gal jį vartosite, gaminsite maistą, gersite? Nuo šito priklausys vandens filtravimo sistemų tipai, kurie bus jums reikalingi. Nes savaime suprantama, jog vanduo, kuris bus naudojamas ir vartojimui, turi būti aukščiausios prabos ir atitikti visus higienos reikalavimus.

3. Įvertinkite vandens suvartojimą

Apskaičiuokite, kiek apytiksliai vandens sunaudojate per mėnesį, jei sunku gauti tikslius duomenis, atsižvelkite į tai, kiek žmonių nuolat gyvens namuose ir naudos vandenį. Taip pat įvertinkite ar norėsite filtruotu vandeniu prisileisti kubilą ar baseiną, pavyzdžiui, vasaros metu, nes jei tai nebus įvertinta, filtras gali kurį laiką veikti prastai, dėl blogai įvertintų vandens sunaudojimo kiekių. Kokio dydžio vandens filtrai bus reikalingas priklausys būtent nuo sunaudojimų vandens kiekių. 

4. Įvertinkite turimą erdvę būsimiems vandens filtravimo įrengimams

Dabartinės katilinės yra įrengiamos labai kompaktiškai, o vandens filtrai dažnu atveju būna statomi tik tada, kai jau prasideda problemos su vandens kokybe. Dėl šitos problemos paprasčiausiai nebūna paliktos laisvos vietos, kur montuoti filtrus. Kaip išsirinkti vandens filtrą, jei vietos yra mažai? Mūsų įmonė siūlo unikalų sprendimą tiems, kurie turi mažai vietos filtro įrengimui. Jei vandenyje, pavyzdžiui, yra geležies ir kalkių, vietoj standartinių trijų filtrų (nugeležinimo dviejų kolonų ir minkštinimo vienos) galime įrengti vieną filtrą, kuris atliks tiek minkštinimo, tiek nugeležinimo paskirtis. Toks filtras ne tik sutaupys vietos, bet ir ateityje prireikus aptarnavimo, reikės peržiūrėti ne tris, o tik vieną filtrą, kas sumažina eksploatacines išlaidas iki minimalių! Taigi, prieš pirkdami filtrą įsitikinkite ar užteks vietos jo įrengimui. 

5. Išsirinkti vandens filtrą, kuris atitiktų jūsų lūkesčius

Jei įvertinote visas aukščiau pateiktas rekomendacijas, jums reikia išsirinkti tinkamiausią filtravimo sistemą. Tai yra pats svarbiausias žingsnis, nes nuo jo priklausys jūsų vandens kokybė. Pateikite mums informaciją, apie kurią buvo rašyta anksčiau, užpildę žemiau esančia forma. Mes pateiksime patį tiksliausią ir individualiai optimaliausią filtrų pasiūlymą rinkoje. Įprasti buitinių vandens filtrų tipai:

Vandens minkštinimo filtrai: Jie pašalina kalkių perteklius, dėl kurių lieka baltos žymės. Taip pat gali pašalinti itin mažus geležies kiekius.

Vandens nugeležinimo filtrai: pašalina didelį geležies kiekį iš vandens, o kartu su tuo šalinamos ir susijusios problemas, pavyzdžiui, metalo skonis, vandens spalvotumas (gelsva/rusva spalva) ir prastas vandens kvapas (sieros vandenilis). 

Atbulinis osmosas: Tai pažangiausias vandens filtravimo sprendimas šiuo metu, kuris šalina iš vandens NUO 90% visų vandenyje esančių cheminių elementų, o filtravimo pabaigoje kasetės prisodrina vandenį mineralais. 

Kasetiniai vandens filtrai: tai paprasčiausio tipo filtrai, dažniausiai skirti šalinti mechanines priemaišas iš vandens (stambesnius akmenukus, smėlį ir t.t)

Švaraus filtruoto vandens privalumai 

Vanduo yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Jo yra mūsų maiste, aplinkoje ir mūsų kūnuose. Todėl labai svarbu užtikrinti aukštą vandens kokybę, nes ji turi įtakos viskam – nuo mūsų asmeninės sveikatos iki namų ūkio švaros, prietaisų veikimo trukmės. Švarus vanduo neleidžia kauptis apnašoms, kurios gali sumažinant prietaisų efektyvumą, pavyzdžiui, nuo kalkių apsinešę vandens šildymo įrengimų tenai gali lemti didesnes elektros sąnaudas. Taip pat dėl besikaupiančių geležies apnašų vamzdžiuose, kuriais teka vanduo, gali sumažėti vandens srautas (spaudimas) visame būste. Filtruodami vandenį sumažinsite apnašų valymui reikalingo laiko ir pastangų sąnaudas, bei apsaugosite nuo jų buitinius prietaisus, taip prailgindami jų veikimą. Taip pat sutaupysite finansiškai, nes nereikės jų taip dažnai keisti.

Jei turite vandens tyrimą, susisiekite su mumis ir mes parinksime patį tinkamiausią filtrą Jums!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
lt_LTLietuvių kalba
Į viršų