Vandens kietumas
Šiuo metu vandens kokybė ir jo tvarkymas tampa vis svarbesni. Tai neapsiriboja vien tik geriamojo vandens kokybe, bet taip pat apima vandenį, naudojamą buityje, pvz., skalbimui ir indams plauti. Problema, susijusi su vandens kietumu, kyla tiek užmiestyje, kuriose yra autonominė vandens tiekimo sistema, tiek miesto butuose. Vandens kietumas gali turėti įtakos ne tik geriamojo vandens kokybei, bet ir buitinės technikos efektyvumui, ypač karšto vandens tiekimo ir šildymo sistemoms bei šiuolaikiniams santechnikos įrenginiams.
Vandens kietumas matuojamas pagal ištirpusių kalcio ir magnio druskų kiekį, kurios šildant vandenį nusėda kaip apnašos. Tai žinomos nuoviros, kurios, net jei iš pradžių atrodo nekenksmingos, gali palaipsniui sugadinti jūsų buitines priemones. Indų plovimo mašinoms ir skalbimo mašinoms, kurios dažnai turi įmontuotus vandens minkštinimo įrenginius, ši problema yra ypač svarbi. Karšto vandens tiekimo ir šildymo sistemų atveju nuoviros gali tapti tikra nelaimė. Vandens šildytuvų gedimas dažnai būna dėl nuovirų, kurios nusėda ant šildymo katilų šilumokaičių sienelių ir vamzdžių sienelių. Ši problema jau daugelį metų kelia iššūkius specialistams, kurie dirba su vandens šildymo įranga – nuo buitinių vandens šildytuvų iki elektrinių šildymo katilų.
Namų ūkiui vandens kietumo problema taip pat gali turėti praktinių pasekmių. Dėl kieto vandens prausdami sunaudojame daugiau skalbimo priemonių (30-50% daugiau) ir pabloginame vandens savybes. Kai viriname kietą vandenį, ant jo paviršiaus susidaro plėvelė, o pati vandens kokybė gali pablogėti. Kavos ar arbatos gamyboje tokio vandens naudojimas gali sukelti rudų nuosėdų atsiradimą. Be to, dietologai pastebi, kad kietame vandenyje maistas prastai virškinamas, nes kalcio ir magnio druskos reaguoja su baltymais, sudarant netirpius junginius.
Nedaugelis žino apie vandens kietumo neigiamą poveikį odai ir plaukams po prausimosi. Kieto vandens druskos gali sukurti netirpias muilo nuosėdas, kai jos reaguoja su muilu, skalbimo milteliais ir šampūnais. Dėl šios priežasties jums gali prireikti daugiau valymo priemonių nei įprasta, o ant plaukų ir odos gali likti mikroskopinės nuosėdos, kurios sukelia nepatogumą. Oda išdžiūsta, o poros užsikemša. Pirmieji požymiai yra švelnus „muilo” jausmas po prausimosi. Todėl daugelis žmonių bando minkštinti vandenį.
Visame pasaulyje vandens minkštinimas tapo populiaria išeitimi iš šios problemos.
Daugiau informacijos apie vandens filtrus namui rasite here.