Vandens filtrai

Šiuo metu egzistuoja įvairios technologijos, padedančios spręsti įvairias vandens kokybės problemas. Šių technologijų dažniausias apibūdinimas yra terminas “filtras“. Filtrai skirstomi pagal jų taikymo sritį, t.y. pagal tai, kokias konkrečias vandens problemas jie sprendžia. Kiekvienas filtras gali skirtis savo veikimo principu ir konstrukcija.

Vandens valymo procesai, kuriems šie įrengimai gali būti naudingi, apima:

  • Mechaninio valymo filtrai: Šie filtrai naudojami šalinti mechanines daleles, smėlį, kalkę, rūdį ir kitas daleles iš vandens. Jie efektyviai išskiria stambias daleles (didesnes nei 20-50 mikronų) naudodami sietus arba diskinį valymą. Tačiau jie gali būti riboti, kai vanduo yra labai užterštas, reikalaudami dažno valymo.
  • pH koregavimo filtrai: Šie filtrai naudojami reguliuoti vandens pH lygį, svarbų kovojant su korozija arba užtikrinant filtravimo sistemos optimalų veikimą. Tam naudojami įvairūs užpildai, kurie gali padidinti ar sumažinti pH lygį.
  • Geležies šalinimo filtrai: Šie filtrai skirti pašalinti vandenyje ištirpusią geležį ir manganą. Jie naudoja gamtines medžiagas kaip mangano dioksidą, kuris katalizuoja oksidaciją ir leidžia šioms medžiagoms nusėsti filtravimo metu.
  • Vandens minkštinimo filtrai: Šie filtrai sumažina vandens kietumą naudojant specialius užpildus. Jie gali pašalinti ne tik kietumą, bet ir kitas medžiagas, tokias kaip geležį, manganą, nitratų, nitritų ir kitas.
  • Anglies filtrai: Aktyvioji anglis yra naudojama vandens valymui ir pagerinimui, šalinant liekamąjį chlorą, dujas ir organinius junginius dėl jos absorbcinės gebos. Tačiau aktyviosios anglies užpildą reikia reguliariai keisti, kad išvengtumėte nešvarumų atplaukimo į vandens sistemą.
  • Visos šios technologijos yra svarbios vandens kokybės gerinimui ir tinkamai parinktos priklausomai nuo vandens charakteristikų ir poreikių.”
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top