Aktyvuotos anglies granulės

Aktyvuotosios anglies granulės plačiai naudojamos kaip adsorbentai ruošiant vandenį, dažniausiai gerinant organoleptines vandens savybes, t.y. nemaloniam skoniui, kvapui ir spalvai šalinti.

Išvystyta aktyvuotosios anglies porų struktūra ir dėl to esantis didelis paviršiaus plotas užtikrina efektyvų anglies naudojimą iš valomo vandens šalinant liekamąjį chlorą, o taip pat didelės molekulinės masės organinius junginius, kurių buvimas vandenyje ir apsprendžia jo organoleptines savybes.

Siekiant išvengti „susigulėjimo“ efekto ir užtikrinti maksimaliai išnaudoti adsorbcines aktyvuotos anglies savybes, retkarčiais būtina atlikti purenantį atgalinį praplovimą.

Šiuolaikinei aktyvuotajai angliai būdingas stiprus pasipriešinimas trinčiai ir mechaniniam poveikiui atbulinio praplovimo metu. Dėl didelio abrazyvinio atsparumo aktyvuota anglis gali atlaikyti labai daug filtravimo ciklų, todėl ją naudoti ekonomiškai apsimoka ne tik buityje ir versle, bet ir pramoninėse vandens valymo sistemose. Aktyvuotosios anglies tarnavimo laiką apsprendžia jos adsorbcinė geba, kuri yra skirtinga kiekvienos rūšies šalinamų medžiagų atžvilgiu.

Egzistuoja aktyvuotosios anglies, išnaudojusios savo adsorbcinę gebą, atnaujinimo būdai. Tačiau šiems metodams reikalinga speciali technologija, todėl anglies absorbcinių savybių atstatymas buitinėse, komercinėse ir netgi nedidelėse pramoninėse sistemose yra ekonomiškai nenaudingas. Todėl išnaudota aktyvuotoji anglis dažniausiai yra keičiama.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top