Klaidos renkantis vandens filtrą pasitaiko gana dažnai. Neatsižvelgus į svarbius dalykus, gali ne tik sumažėti filtro efektyvumas, bet ir atsirasti papildomos problemos, dėl kurių filtras gali ir visiškai neveikti. Geriausias sprendimas – tiesiogiai kreiptis į specializuotą vandens filtrų įmonę, tačiau, jei nuspręsite, jog šioje srityje turite tam tikrų žinių, pateiksime kelias rekomendacijas, kad išvengtumėt dažniausiai daromų klaidų:
1. Neatliktas vandens tyrimas
Klaida: Žmonės dažnai renkasi vandens filtrą nežinodami tikslių savo vandens problemų. Kitaip tariant, nežinodami, ką reikia šalinti iš vandens. Neatlikus išsamios analizės, sunku pasirinkti filtrą, kuris spręstų aktualias problemas susijusias su, pavyzdžiui, vandens kietumu, geležingumu, organika ar kitomis bėdomis.
Sprendimas: Prieš įsigyjant vandens filtrą, būtina atlikti vandens kokybės tyrimą. Tai galima atlikti patiems naudojant įvairius vandens tyrimų rinkinius, bet taip atilikti tyrimai gali būti netikslūs arba nepakankamai išsamūs, kas vėlgi turės neigiamos įtakos filtrų veikimui. Rekomenduojama vandenį pristatyti į sertifikuotas laboratorijas arba vandens tyrimais užsiimančias įstaigas, siekiant kuo tikslesnių rezultatų. Nemažiau svarbus, – teisingas vandens mėginio paėmimas, tyrimui atlikti.
2. Žinių trūkumas ir pasiūlos gausumas
Klaida: Žmonės dažnai susigundo įvairiomis filtravimo technologijomis ir nesupranta, kuris filtras geriausiai atitinka jų poreikius. Pirmas pavyzdys – anglies filtrai pašalina chlorą ir organinius junginius, tačiau yra neveiksmingi prieš sunkiuosius metalus ar bakterijas. Antras pavyzdys – vandenyje esant didesniam kiekiui geležies nemaža dalis įmonių siūlo sumontuoti tik minkštinimo filtrą, tačiau suprogramuoti jį taip, kad regeneracija vyktų dažniau nei įprasta. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo geras sprendimas žmogui, kuris nesupranta detalesnio minkštinimo filtro veikimo principo, bet tiesa yra kitokia. Minkštinimo filtro užpildas regeneracijos metu neatpalaiduos nuo savęs geležies, kaip tai padaro su kalkėmis. To pasėkoje turėsite nuolatos pilti citrinos rūgštį ar kitą chemikalą, kas ne tik reikalaus papildomos priežiūros, bet ir trumpins užpildo veikimo trukmę.
Kitas dalykas yra tai, jog esant didesniam kiekiui geležies, minkštinimo filtras turės plautis dažniau, o tai reiškia, kad druskos sąnaudos bus didesnės, nei įprastai. Didesnis druskos dozavimas, nei būtina, keičia vandens skonines savybes ir jis tampa nepriimtinas vartojimui. Todėl iš pirmo požiūrio „pigesnio” varianto pasirinkimas ir vartotojo pririšimas prie pastovių eksploatacinių išlaidų ilgame laikotarpyje ne tik kad neatsiperka, tačiau tampa ir nuostolingas naudotojui, bei emociškai vargina visą vandens filtro eksploatavimo laikotarpį.
Sprendimas: Sužinokite apie įvairių tipų filtrus ir jų veiksmingumą kovojant su įvairiomis medžiagomis. Pavyzdžiui, atbulinio osmoso filtrai pašalina daugumą teršalų, tačiau jų našumas yra gana mažas, todėl dažniausiai būna statomi stacionariai, pavyzdžiui, virtuvėje maisto gamybai arba vartojimui.
3. Techninės priežiūros ir eksploatavimo išlaidų ignoravimas
Klaida: Žmonės dažnai perka filtrą neatsižvelgdami į jo priežiūros reikalavimus ir eksploatavimo išlaidas. Pavyzdžiui, vandens filtrams, kurie turi kinišką valdymo vožtuvą yra rekomenduotinas kasmetinis aptarnavimas. Taip yra todėl, nes jie vis dar nėra aukštos kokybės ir be pastovios priežiūros patikimai neveiks. Amerikiečių gamybos valdymo vožtuvai nereikalauja jokių kasmetinių priežiūros kaštų. Užtenka profilaktikos kartą į tris ar net daugiau metų. Kitas pavyzdys yra vandens nugeležinimo filtrai. Šiuolaikinės vandens valymo technologijos leidžia sujungti vandens nugeležinimą ir minkštinimą. Tam užtenka vieno filtro, vietoj įprastų dviejų-trijų (nugeležinimo filtro dviejų kolonų ir minkštinimo vienos). Tad, atsitikus problemai, tvarkyt reikės ne du-tris filtrus, o tik vieną filtrą. Verta paminėti, kad šitam naujo tipo geležies ir minkštinimo filtrui nėra reikalingi oro įvedimo mechanizmai, kurie lygiai taip pat bėgant laikui gali sugesti. Visa tai sudėjus, būtinos išlaidos sumažėja net iki 3 kartų!
Sprendimas: Prieš įsigydami vandens filtrą, susipažinkite su jo priežiūros reikalavimais. Apskaičiuokite ilgalaikes eksploatavimo išlaidas ir ar tai atpirks jūsų sutaupytus pinigus įrangos įsigijimo pradžioje.
4. Pigiausio varianto pasirinkimas
Klaida: Siekdami sutaupyti, kai kurie vartotojai renkasi pigiausius filtrus, nes galvoja, jog visi filtrai veikia vienodai. Taip nėra. Dažnai tokie filtrai būna neveiksmingi arba veiksmingi labai trumpą laiką (dažnu atveju netempia net garantinio laikotarpio).
Sprendimas: Investuokite į kokybišką filtrą, kuris ilgainiui padės sutaupyti pinigų ir užtikrins geresnę vandens kokybę. Kartais geriau iš pradžių išleisti daugiau, kad vėliau išvengtumėte didesnių problemų. Klaidos renkantis vandens filtrą
5. Filtro našumo ir vandens suvartojimo neįvertinimas
Klaida: Renkantis filtrą svarbu atsižvelgti į jo našumą, ypač jei vandens poreikis yra didelis ar vasarą norėsite prisileisti kubilą, baseiną filtruotu vandeniu. Mažesnio filtro pasirinkimas didesniems vandens kiekiams gali privesti prie greito vandens filtro užpildų susidėvėjimo arba neefektyvaus veikimo filtruojant vandenį.
Sprendimas: Įvertinkite savo namų ūkio vandens poreikius ir pasirinkite filtrą, kurio dydis bei našumas pilnai atitiktų jūsų poreikius. Jei turite didelę šeimą arba naudojate daug vandens, rekomenduojama nepirkti pačio mažiausio našumo filtrų.
6. Nepakankamas įrengimo ir vietos poreikio įvertinimas
Klaida: Kai kuriems filtrams reikia specialių montavimo sąlygų arba daugiau vietos. Tinkamai neįvertinus šių poreikių įsirenginėjant kambarį ar patalpas, kur stovės filtravimo įrengimai, gali kilti nemalonių problemų dėl vietos trūkumo ar vietos perplanavimo.
Sprendimas: Prieš įsigydami vandens filtrus atidžiai įvertinkite įrangos dydį ir turimą erdvę. Įsitikinkite, kad pasirinktas filtras atitinka jūsų įrengimo sąlygas ir turi pakankamai vietos optimaliam veikimui.
Klaidos renkantis vandens filtrą gali būt išvengtos, jei prieš įsigydami vandens filtravimo įrengimus, susipažinsite su dažniausiai daromomis klaidomis. Išvengę šių klaidų, galėsite užtikrinti tai, kad pasirinksite savo poreikius geriausiai atitinkantį vandens filtrą, kuris užtikrins švarų ir saugų vandenį jūsų namų ūkiui. Vienos dažniausiai pasitaikančios klaidos renkantis vandens filtrą yra skubėjimas ir neįsigilinimas i visas subtilybės, todėl norint turėti švarų ir sveiką vandenį, rekomenduojame neskubėti. Filtras yra ilgalaikė investicija, todėl ji turi būti atlikta tik gerai viską apgalvojus.